Ο Πολυχρόνης Τζωρτζάκης, σε έναν ακόμα αγώνα έδειξε το υψηλό επίπεδο που τον χαρακτηρίζει, όχι άδικα, ως έναν από τους κορυφαίους Έλληνες ποδηλάτες και σε μια πραγματική μάχη απόστασης 182 χιλιομέτρων κατάφερε ν’ ανέβει στο βάθρο και να κατακτήσει την τρίτη θέση.

Την πρώτη θέση κατέκτησε ο Λούκα Μέζγκετς και την δεύτερη ο Ματεβζ Γκόβεκαρ.

Η ανακοίνωση του ΤΑΛΩΣ ANEK LINES

Εκπληκτικός στο Dubai ο Τζωρτζακης

Στον τελικό του AL Salam Championship στο Dubai συμμετείχε ο πρωταθλητής μας Πολυχρόνης Τζωρτζακης.

Η πρόσκληση ηρθε μετά από τις εξαιρετικές εμφανίσεις το 2023 απο την ομάδα My Whoosh.

Παρά το γεγονός ότι βρίσκεται σε περίοδο προετοιμασίας έδειξε την υψηλή του κλάση και κατέκτησε την 3η θέση μετά από μια μάχη 182 χιλιομέτρων μέσα στην έρημο αντιμέτωπος με αθλητες του World Tour.

Μαζί του ήταν και ο Καστραντάς Χαράλαμπος όπου και κέρδισε την γενική των ενδιάμεσων σπριντ ευθείας.

Συγχαρητήρια στους 2 Έλληνες αθλητές που μας έκαναν άλλη μία φορά περήφανους.

Παράλληλα ο Χαράλαμπος Καστραντάς, ήταν ο άλλος Έλληνας ποδηλάτης που συμμετείχε στον αγώνα του Ντουμπάι όπου κέρδισε την γενική των ενδιάμεσων σπριντ ευθείας.