Μπερδεμένος αναφορικά με το αν πρέπει να χαρεί ή να στενοχωρηθεί με το 0-0 και το πως προέκυψε ήταν ο Άγγελος Αναστασιάδης μετά τη λήξη του αγώνα στα Περιβόλια.
\”Είμαι με δυο καρδιές μετά το παιχνίδι. Δεν ξέρω αν πρέπει να είμαι χαρούμενος ή λυπημένος για το αποτέλεσμα. Με όσα έγιναν στο τέλος θα πρέπει να είμαι μάλλον χαρούμενος.Είχαμε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο με καλή κυκλοφορία και αρκετές χαμένες ευκαιρίες. Μπορούσαμε να προηγηθούμε και να γίνουν πιο εύκολα τα πράγματα στη συνέχεια. Στο δεύτερο ημίχρονο μας παρουσιάστηκαν προβλήματα με κάποια παιδιά και είχαμε κάποιες αναγκαστικές αλλαγές. Έπρεπε να ρισκάρουμε γιατί δεν μας συνέφερε το ισόπαλο αποτέλεσμα και ο αντίπαλος βρήκε ευκαιρίες από σοβαρά λάθη δικά μας. Είμαστε ευχαριστημένοι στο τέλος από το αποτέλεσμα γιατί ο αντίπαλος είχε το πέναλτι και 1-2 ακόμα ευκαιρίες για να πετύχει το γκολ. Έχουμε ακόμα αρκετή δουλειά να κάνουμε με τα παιδιά\” δήλωσε ο Μακεδόνας τεχνικός για το παιχνίδι του Πλατανιά με τη Βέροια.