Οι πολλές απουσίες με τις οποίες ταξίδεψε στη Χίο ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων για την αναμέτρηση με τον ισχυρό φέτος τοπικό ΝΟΧ του στοίχισαν και έτσι μοιραία ήρθε η βαριά ήττα με 15-3.

Το συγκρότημα του Μάκη Βολτυράκη δεν μπόρεσε να σταθεί εμπόδιο στους γηπεδούχους και δέχθηκε μία φυσιολογική και αναμενόμενη, βάσει ελλείψεων, ήττα, που του χάλασε όμως το νικηφόρο σερί τριών παιχνιδιών.

Στο πρώτο οκτάλεπτο προέβαλε αντίσταση ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 5-1.

Στην επανάληψη η Χίος ήταν καταιγιστική και με επιμέρους σκορ 5-1 και στα δύο οκτάλεπτα έφτασε στο τελικό 15-3 με τους Ντόσκα και Θεοδωρόπουλο να σκοράρουν από 3 φορές και τους Χανιώτες Κατσουλάκη, Βλοντάκη από δύο και μία αντίστοιχα.

Για τον Ν.Ο. Χανίων από ένα γκολ πέτυχαν Σολανάκης, Σάμπο αλλά και ο Χιώτης Ντούλος.

Τα οκτάλεπτα: 2-1, 3-0, 5-1, 5-1.

Ν.Ο. Χίου (Βαγγέλης Ρούπακας): 3 Ντόσκας, 3 Θεοδωρόπουλος, 2 Μιράλης, 2 Κατσουλάκης, 1 Βλοντάκης, 1 Κανδιόγλου, 1 Χατζηδάκης, 1 Φουντούλης, 1 Γαβαλάς.

Ν.Ο. Χανίων ΑΝΕΚ LINES (Μάκης Βολτυράκης): 1 Σολανάκης, 1 Σάμπο, 1 Ντούλος.