Ο Παγχανιακός επικράτησε δύσκολα 2-1 των Νέων Χανίων και έμεινε \”ζωντανός\” στο… κυνήγι της 2ης θέσης, όντας πλέον μόνος 3ος στο βαθμολογικό πίνακα της Β\’ ΕΠΣΧ.

Οι Νέοι προηγήθηκαν στο 52\’ όταν ο Γκριμπάνοβ κέρδισε πέναλτι από τον Στραταριδάκη, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Κωνσταντινίδης.

Η ομάδα της Νέας Χώρας ανέτρεψε το σκορ με γκολ από τους Δελιάνοβ (ατομική ενέργεια-69\’) και Κυριακίδη (σουτ-71\’).

Η αγωνιστική κίνηση της ημέρας \”σημαδεύτηκε\” από τον σοβαρό τραυματισμό του νεαρού ποδοσφαιριστή του Χάλη Δημήτρη Ρουσάκη που υπέστη κρανιοεγκεφαλική κάκωση και μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο Γενικό Νοσοκομείο Χανίων. Ο αγώνας της ομάδας του με τον Φωστήρα στα Νεροκούρου διακόπηκε για 40 περίπου λεπτά για να ολοκληρωθεί με τελικό σκορ 2-2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 20\’ με μακρινό σουτ του Γ. Κουράτορα, για να ισοφαρίσει στο 40\’ ο Μπουτζαλής.

Ο Χάλης πήρε προβάδισμα στο 46\’ με τον Γ. Κουράτορα να σκοράρει ξανά αλλά σε λάθος εστία αυτή τη φορά, για να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο Λέντι με κεφαλιά από σέντρα του Ζωγραφάκη.

Οι φιλοξενούμενοι έχουν πολλά παράπονα από το δυνατό παιχνίδι των αντιπάλων τους.

Χωρίς νικητή και χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στους Αγίους Αποστόλους μεταξύ Ιδομενέα και Ποσειδών Τσικαλαριών (0-0).