Ακόμα έξι μετάλλια πρόσθεσε ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων το απόγευμα της Πέμπτης (13/07) στο πανελλήνιο πρωτάθλημα τεχνικής κολύμβησης, που γίνεται στο Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου.

Τρία χρυσά, ένα ασημένιο, δύο χάλκινα μετάλλια και ένα πανελλήνιο ρεκόρ ήταν ο απολογισμός για τον ΝΟΧ στο απογευματινό πρόγραμμα.

Η ενημέρωση του ΝΟΧ:

Eξι νέα μετάλλια, εκ των οποίων τρία χρυσά, ένα ασημένιο και δύο χάλκινα πρόσθεσε στη συγκομιδή του ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων στο πλαίσιο της απογευματινής 1ης αγωνιστικής στο πανελλήνιο πρωτάθλημα τεχνικής κολύμβησης που διεξήχθη την Πέμπτη (13/7) στο Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου.

Ειδικότερα, η επίδοση στα 4×50μ. επιφάνειας Μικτή Παμπαίδων/Παγκορασίδων Α από τη Χριστιάνα Σκυλουράκη, τον Κωνσταντίνο Λεδάκη, την Κατερίνα Βαλυράκη και τον Βασίλη Χατζηδάκη πέραν της κατάκτησης της 1ης θέσης, τους χάρισε ένα νέο πανελλήνιο ρεκόρ, οπότε ο Ναυτικός Ομιλος φτάνει σε σύνολο τα τρία στη διοργάνωση. O χρόνος τους ήταν 1:27.80.

Οσον αφορά τα υπόλοιπα δύο χρυσά μετάλλια προέκυψαν από τον Βασίλη Χατζηδάκη στα 50μ. επιφάνεια Παμπαίδων Α με 24.64 και τη σκυτάλη 4×200μ. επιφάνειας Γυναικών με 6:40.64 από τις Λαμπαρδάκη, Ριτζάκη Μπασιά και Καλαμαρίδη.

Η Ευαγγελία Ριτζάκη σφράγισε την 2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο στα 50μ. επιφάνεια Νεανίδων με 19.78, ενώ η σκυτάλη των Παίδων στα 4×200μ. επιφάνειας με τους Κούτρη, Κελαϊδή, Δημουλιό και Χίνο κατετάγη τρίτη με επίδοση 6:47.13. Επίσης στην 3η θέση βρέθηκε η Νικολέτα Κρητικάκη στα 50μ. επιφάνεια Νεανίδων με 20.01.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για τους αθλητές του ΝΟΧ έχουν ως εξής:

Χρυσά μετάλλια

Χατζηδάκης Βασίλειος 50μ. επιφάνεια Παμπαίδων Α 00:24.64

Σκυλουράκη Χριστίνα-Ιωάννα – Λεδάκης Κωνσταντίνος – Βαλυράκη Αικατερίνη – Χατζηδάκης Βασίλειος 4×50μ. επιφάνειας Μικτή Παμπαίδων/Παγκορασίδων Α 01:27.80

Λαμπαρδάκη Ροζάννα – Ριτζάκη Ευαγγελία – Μπασιά Αμαλία – Καλαμαρίδη Αικατερίνη 4×200μ. επιφάνειας Γυναικών 06:40.64

Ασημένια μετάλλια

Ριτζάκη Ευαγγελία 50μ. επιφάνεια Νεανίδων 00:19.78

Χάλκινα μετάλλια

Κούτρης Αστέριος – Κελαϊδής Ανδρέας – Δημουλιός Αθανάσιος – Χίνος Παντελεήμων 4×200μ. επιφάνειας Παίδων 06:47.13

Κρητικάκη Νικολέτα 50μ. επιφάνεια Νεανίδων 00:20.01

5η θέση

Τρουλλινός Νικόλαος 50μ. διπλά πέδιλα Ανδρών 00:21.47

Τρουλλινός Νικόλαος – Ξηρουχάκης Μενέλαος – Κληματσάκης Βασίλειος – Τσουρουνάκης Αντώνης 4×200μ. επιφάνειας Ανδρών 06:25.71

Κούτρης Αστέριος 100μ. Υ/Β Παίδων 00:39.93

Λαμπαρδάκη Ροζάννα 50μ. διπλά πέδιλα Γυναικών 00:24.13

Βαρδαλάκη Ναυσικά 50μ. διπλά πέδιλα Νεανίδων 00:24.20

Ανδρεάδη Ιφιγένεια 50μ. διπλά πέδιλα Παγκορασίδων Α 00:27.80

6η θέση

Χατζηπλής Βασίλειος 100μ. Υ/Β Παίδων 00:42.51

8η θέση

Φωκά Αικατερίνη 50μ. διπλά πέδιλα Γυναικών 00:27.19

Για τις παρακάτω θέσεις μένει να επιβεβαιωθεί σε ποιες κατετάγησαν οι αθλητές του ΝΟΧ.

. Ανδρεάδης Γεώργιος 50μ. επιφάνεια Εφήβων 00:21.70
. Σπυριδάκη Αικατερίνη 50μ. επιφάνεια Νεανίδων 00:23.34
. Μαυροματάκη Ειρήνη 50μ. επιφάνεια Νεανίδων 00:24.06
. Χίνος Παντελεήμων 100μ. Υ/Β Παίδων 00:44.16
. Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 100μ. Υ/Β Παίδων 00:46.10
. Κελαϊδής Ανδρέας 100μ. Υ/Β Παίδων 00:46.82
. Πουμπλάκη Γεωργία 100μ. Υ/Β Κορασίδων 00:48.68
. Κληματσάκης Βασίλειος 50μ. διπλά πέδιλα Εφήβων 00:22.00
. Καραχάλιου Δήμητρα 50μ. διπλά πέδιλα Παγκορασίδων Β 00:31.18
. Ναναδάκη Ειρήνη 50μ. διπλά πέδιλα Παγκορασίδων Β 00:25.66
. Καυκαλάκη Ειρήνη 50μ. διπλά πέδιλα Παγκορασίδων Β 00:25.91
. Καραχάλιου Δήμητρα 50μ. διπλά πέδιλα Παγκορασίδων Β 00:26.99
. Ριτζάκη Ιωάννα 50μ. διπλά πέδιλα Παγκορασίδων Β 00:30.23