Τις εξαιρετικές της εμφανίσεις συνεχίζει η ομάδα Τεχνικής Κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Χανίων στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα που διεξάγεται στο Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου, φτάνοντας τα 36 μετάλλια.

Τη δεύτερη μέρα των αγώνων (14/07) ο ΝΟΧ κατέκτησε ακόμα 21 μετάλλια (9 χρυσά – 5 ασημένια – 7 χάλκινα), ενώ πανελλήνια ρεκόρ σημείωσαν η Μαρία Λαμπαρδάκη στα 100μ. επιφάνειας και η ομάδα μεικτής σκυταλοδρομίας 4Χ100μ. διπλά πέδιλα.

Η ενημέρωση του ΝΟΧ αναφέρει τα εξής:

Στα 36 μετάλλια ανέρχεται πλέον η συγκομιδή για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης που φιλοξενείται στο Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου. Η ομάδα του Ηλία Καλαμαρίδη συνεχίζει τις εξαιρετικές της εμφανίσεις, καταφέρνοντας στη δεύτερη μέρα των αγώνων, την Παρασκευή 14 Ιουλίου, να φτάσει στην κατάκτηση 21 νέων μεταλλίων (9 χρυσά, 5 ασημένια και 7 χάλκινα).

Ειδικότερα, οι επιδόσεις από τη Μαρία Λαμπαρδάκη στα 100μ. επιφάνειας με χρόνο 42.89, αλλά και αυτή στα 4×100μ. διπλά πέδιλα από τη μεικτή σκυτάλη των Κατερίνας Κατερινάκη, Αστερίου Κούτρη, Μαρίας Λαμπαρδάκη και Θανάση Δημουλιού, με χρόνο 3:23.31, ξεχώρισαν, αφού αποτελούν νέα πανελλήνια ρεκόρ στις κατηγορίες Κορασίδων και Παίδων/Κορασίδων αντίστοιχα.

Το πρωτάθλημα συνεχίζεται το Σάββατο (15/7), πρωί και απόγευμα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για τους αθλητές του ΝΟΧ έχουν ως εξής:

Χρυσά μετάλλια

Δημουλιός Αθανάσιος 100μ. διπλά πέδιλα Παίδων 00:46.20

Χατζηδάκης Βασίλειος, Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος, Χίνος Ιάσων, Λεδάκης Κωνσταντίνος 4×100μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 03:15.87

Λεδάκης Κωνσταντίνος, Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος, Χίνος Ιάσων, Χατζηδάκης Βασίλειος 4×200μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 07:33.86

Κατερινάκη Αικατερίνη, Κούτρης Αστέριος, Λαμπαρδάκη Μαρία, Δημουλιός Αθανάσιος 4×100μ. διπλά πέδιλα Παίδων/Κορασίδων 03:23.31

Λαμπαρδάκη Ροζάννα 200μ. διπλά πέδιλα Γυναικών 01:57.32

Ριτζάκη Ευαγγελία 200μ. επιφάνειας Νεανίδων 01:37.34

Λαμπαρδάκη Μαρία 100μ. επιφάνειας Κορασίδων 00:42.89

Βαλυράκη Αικατερίνη, Καυκαλάκη Ειρήνη, Ναναδάκη Ειρήνη, Σκυλουράκη Χριστίνα-Ιωάννα 4×100μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 03:32.73

Σκυλουράκη Χριστίνα-Ιωάννα, Καυκαλάκη Ειρήνη, Λεδάκη Ελευθερία, Βαλυράκη Αικατερίνη 4×200μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 07:55.55

Ασημένια μετάλλια

Τσουρουνάκης Αντώνης 200μ. επιφάνειας Ανδρών 01:24.92

Χατζηδάκης Βασίλειος 100μ. διπλά πέδιλα Παμπαίδων Α 00:56.10

Τρουλλινός Αθανάσιος, Λαμπαρδάκη Ροζάννα, Ριτζάκη Ευαγγελία, Τσουρουνάκης Αντώνιος 4×50μ. επιφάνεια Ανδρών/Γυναικών 01:13.65 14

Κρητικάκη Νικολέτα 100μ. Y/B Νεανίδων 00:42.39

Φραγκιαδάκη Δέσποινα100μ. επιφάνειας Προαγωνιστική Κορίτσια 00:56.82

Χάλκινα μετάλλια

Τρουλλινός Νικόλαος 200μ. διπλά πέδιλα Ανδρών 01:42.37

Χίνος Παντελήμων 1500μ. επιφάνειας Παίδων 14:57.09

Λεδάκης Κωνσταντίνος 100μ. διπλά πέδιλα Παμπαίδων Α 00:57.18

Φωκά Αικατερίνη 100μ. Y/B Γυναικών 00:47.38

Καλαμαρίδη Αικατερίνη 200μ. επιφάνειας Γυναικών 01:39.30

Μπασιά Αμαλία 200μ. επιφάνειας Νεανίδων 01:41.05

Κατερινάκη Αικατερίνη 100μ. διπλά πέδιλα Κορασίδων 00:53.75

4η θέση

Κυριακάκης Ιωάννης 100μ. διπλά πέδιλα Παμπαίδων Α 00:58.55

5η θέση

Κελαϊδής Ανδρέας, Κληματσάκης Βασίλειος, Ανδρεάδης Γεώργιος, Χίνος Παντελήμων 4×200μ. επιφάνειας Εφήβων 07:09.64

Κούτρης Αστέριος 100μ. επιφάνειας Παίδων 00:41.13

6η θέση

Ξηρουχάκης Μενέλαος 200μ. επιφάνειας Ανδρών 01:34.07

Ξηρουχάκης Μενέλαος 100μ. Y/B Ανδρών 00:38.46

Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος 100μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 00:51.06

Σκυλουράκης Εμμανουήλ 100μ. επιφάνειας Προαγωνιστική Αγόρια 01:07.85

Ανδρεάδη Ιφιγένεια 100μ. διπλά πέδιλα Παγκορασίδων Α 01:01.76

Καυκαλάκη Ειρήνη 100μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Β 00:56.19

7η θέση

Κυριακάκης Ιωάννης 100μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 00:51.94

Μανιουδάκης Αγγελος 100μ. επιφάνειας Προαγωνιστική Αγόρια 01:10.00

Βαρδαλάκη Ναυσικά 200μ. διπλά πέδιλα Νεανίδων 01:58.75

Μπασιά Αμαλία 100μ. Y/B Νεανίδων 00:45.27

Ναναδάκη Ειρήνη 100μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Β 00:57.56

Καραχάλιου Δήμητρα 100μ. διπλά πέδιλα Παγκορασίδων Β 01:10.33

8η θέση

Ανδρεάδης Γεώργιος 100μ. Y/B Εφήβων 00:48.08

9η θέση

Λιόλιος Εμμανουήλ 100μ. επιφάνειας Προαγωνιστική Αγόρια 01:11.71

Πουμπλάκη Γεωργία 100μ. επιφάνειας Κορασίδων 00:47.58

Ριτζάκη Ιωάννα 100μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Β 00:58.46

10η θέση

Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 100μ. επιφάνειας Προαγωνιστική Κορίτσια 01:02.71

11η θέση

Ντουνιαδάκης Νικόλαος Ραφαήλ 100μ. επιφάνειας Προαγωνιστική Αγόρια 01:17.88

Μανιουδακης Αγγελος 100μ. διπλά πέδιλα Προαγωνιστική Αγόρια 01:16.74

Καραχάλιου Δήμητρα 100μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Β 01:02.39

12η θέση

Κληματσάκη Αικατερίνη 100μ. επιφάνειας Κορασίδων 00:50.31

13η θέση

Μουζουράκη Ερασμία 200μ. επιφάνειας Νεανίδων 02:11.28

14η θέση

Ντουνιαδάκης Νικόλαος Ραφαήλ 100μ. διπλά πέδιλα Προαγωνιστική Αγόρια 01:21.87

15η θέση

Μπαλολάκη Μιχαέλα 100μ. επιφάνειας Προαγωνιστική Κορίτσια 01:09.66

16η θέση

Κληματσάκης Βασίλειος 200μ. διπλά πέδιλα Εφήβων 01:55.47

Χατζηπλή Ευαγγελία 100μ. επιφάνειας Προαγωνιστική Κορίτσια 01:13.61

17η θέση

Ανδρεαδάκη Ειρήνη 100μ. επιφάνειας Κορασίδων 00:52.66

18η θέση

Καπής Στυλιανός 100μ. επιφάνειας Παίδων 00:47.82

19η θέση

Μποφίλης Θεόδωρος Αντώνιος 100μ. επιφάνειας Παίδων 00:52.97