Με 7 γκολ αλλά και παιχνίδι κάτω από αντίξοες καιρικές συνθήκες εγκαινιάστηκε ο νέος συνθετικός χλοοτάπητας στο Δημοτικό Στάδιο Κισσάμου.
Η Θύελλα Καλαθενών υποδεχόταν τον Φωστήρα, που ξεκίνησε το ματς με 9 και από το 3\’ συνέχισε με 8 λόγω αποχώρησης του Παν. Παλαθούρα. Παρόλα αυτά ο \”ΦΑΣ\” για ένα ημίχρονο έκανε την υπέρβαση αφού προηγήθηκε με δύο γκολ του Ν. Παλαθούρα (25\’ πέν. και 30\’ φάουλ), ανατρέποντας προσωρινά το προβάδισμα που είχαν πάρει οι γηπεδούχοι από το 5\’ με τον Γιαννουδάκη.
Στην επανάληψη – όπου συνέχισαν με 9 παίκτες- οι φιλοξενούμενοι δεν άντεξαν και το συγκρότημα του Σπύρου Αρτζουχαλτζή έφτασε στην ανατροπή και την επικράτηση με 5-2, με γκολ των Ξηρουχάκη (49\’), Ν. Ρενιέρη (55\’), Βαρουχάκη (60\’) και Λουβιτάκη (75\’), \”πιάνοντας\” πάλι στην κορυφή τον Άρη Βουκολιών.
Την εντυπωσιακή του πορεία συνέχισε το ΙΝΚΑ, που επικράτησε στα Καθιανά με 4-0 της Ένωσης Θύελλα-Καμίνια.
Σπουδαία εκτός έδρας νίκη με το ευρύ 5-1 επί της Άμιλλας σημείωσε ο Νέος Αστέρας.