Ακόμα γκολ… βάζουν οι «μπόμπιρες» στα πρωταθλήματα υποδομής της Ε.Π.Σ. Χανίων, με την 9η αγωνιστική να αποδεικνύεται η πιο παραγωγική μέχρι τώρα.
Σε 21 αγώνες στις κατηγορίες Προπαίδων, Τζούνιορ (Α’ και Β’ γκρουπ) και Προτζούνιορ σημειώθηκαν 143 γκολ.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
9η αγωνιστική
Προπαίδων
Μινώταυρος-Νέοι Χανίων 1-6
(Φροσινάκης Δ. – Σαρρής 2, Λέκκας 2, Κωστούλας, Ψαράκης)
Ιωνία 2000-Πανακρωτηριακός 8-0
(Αμαραντίδης Γ. 2, Αμαραντίδης Α., Γκέκας Δ., Βίλλα Τ., Κίτσο Π., Αικατερίνης Γ., Νταμαδάκης Δ.)
ΙΝΚΑ-Δόξα 4-0
(Τσιμπρικίδης Β. 2, Πενταράκης Αλ., Τρικουνάκης Ακ.)
Ηρακλής Νερ.-Πλατανιάς 0-2
(Μουντάκης, Μαρινάκης)
Κισαμικός-Ίκαρος Ταυρ. 5-0
(Ξανθουδάκης Μ. 2, Λουβιτάκης Ι., Βοσδογάνης Π., Καρμπαδάκης Δ.)
Ακ. Ν. Κυδωνίας-Α.Ο. Χανιά 4-0
(Μαρκάκης Ν. 2, Γιακουμάκης Π., Κουρομιχελάκης Σ.)
Κρ. Αστέρας-Άρης Σ./Ποσειδών Τα. 4-0
(Αναγνωστόπουλος Γ. 2, Περράκης Μ., Αργυρουδάκης)
Η βαθμολογία (σε 9 αγώνες)
1.Ιωνία 2000 25 (47-5)
2.Νέοι Χανίων 23 (29-7)
-.Κισαμικός 23 (34-13)
4.ΙΝΚΑ 21 (30-11)
5.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 15 (21-9)
-.Α.Ο. Χανιά 15 (20-13)
7.Δόξα 12 (19-28)
8.Άρης Σούδας/Ποσειδών Τσικαλαριών 10 (20-21)
-.Πανακρωτηριακός 10 (18-36)
10.Κρητικός Αστέρας 9 (12-21)
11.Μινώταυρος (-2) 8 (13-29)
12.Ίκαρος Ταυρωνίτη 5 (10-30)
13.Ηρακλής Νεροκούρου 3 (9-29)
14.Πλατανιάς (-4) -1 (10-40)
Η επόμενη αγωνιστική (10η)
Σάββατο 4 Φεβρουαρίου
Νέοι Χανίων-Ηρακλής Νερ.
Α.Ο. Χανιά-ΙΝΚΑ
Ίκαρος Ταυρ.-Κρ. Αστέρας
Ακ. Ν. Κυδωνίας-Κισαμικός
Πανακρωτηριακός-Πλατανιάς
Άρης Σ./Ποσειδών Τσικ.-Ιωνία 2000
Δόξα-Μινώταυρος
Τζούνιορ Α’
Νέοι Χανίων-Ακ. Ν. Κυδωνίας 2-1
(Μαστραντωνάκης Αγγ., Φραγκιουδάκης Μ. – Σταυρουλάκης Στ.)
Ποσειδών Τσικ.-Δόξα 0-1
(Τάσιος)
Πανακρωτηριακός-Πλατανιάς 1-11
Α.Ο. Χανιά-Ιωνία 2000 0-10
(Ζολώτας 4, Κατελανάκης 3, Λαμαζάκης 2, Αλιφιεράκης)
Η βαθμολογία (σε 9 αγώνες)
1.Δόξα 24 (37-6)
2.Πλατανιάς (-2) 22 (43-16)
3.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 17 (37-11)
-.Νέοι Χανίων 17 (25-13)
5.Ποσειδών Τσικαλαριών 11 (38-20)
6.Ιωνία 2000 9 (20-24)
7.Α.Ο. Χανιά 3 (5-59)
8.Πανακρωτηριακός (-2) -2 (6-62)
Η επόμενη αγωνιστική (10η)
Σάββατο 4 Φεβρουαρίου
Δόξα-Νέοι Χανίων
Ιωνία 2000-Ποσειδών Τσικ.
Πανακρωτηριακός-Α.Ο. Χανιά
Πλατανιάς-Ακ. Ν. Κυδωνίας
Τζούνιορ Β’
Ιδομενέας 2008-ΙΝΚΑ 2-3
(Χαλβατζάκης, Ντάλιος – Νταγκουνάκης Ν. 3)
Μινώταυρος-Κρ. Αστέρας 7-1
(Φουντεδάκης 2, Παπαδογιάννης, Πατρικάκης, Τζουβαλάκης, Φυτουράκης, Σκαμάγκας – Βολάνης)
Ιδομενέας-Ίκαρος Ταυρ. 6-2
(Νταμοτσίδης Γ. 2, Μωραϊτάκης Ι. 2, Κακαβελάκης 2 – Στρουγκιώτης Π., Γιακουμάκης Αλ.)
Κισαμικός-Α.Π. Σούδας 4-7
(Μπέκας 3, Μαραγκουδάκης Β. – Φραγγεδάκης 2, Κουκάκης, Φαραζής, Καστρινάκης, Μεμάϊ, Παπαδομανωλάκης)
Σπάθα-Φωστήρας 4-3
(Αλκούρτι 2, Ζουριδάκης, Νικολακάκης – Βέρδος, Σταφυλίδης, Σαλαμπάσης)
Ρεπό: Ηρακλής Νερ.
Η βαθμολογία (σε 9 αγώνες)
1.Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας* 24 (52-10)
2.ΙΝΚΑ 20 (33-12)
3.Ιδομενέας* 19 (30-19)
4.Μινώταυρος* 16 (26-11)
5.Ιδομενέας 2008 14 (30-20)
6.Ηρακλής Νεροκούρου* 11 (16-23)
7.Κρητικός Αστέρας* 6 (18-36)
8.Ίκαρος Ταυρωνίτη* (-2) 5 (19-25)
9.Κισαμικός* (-2) 3 (17-28)
-.Σπάθα* (-4) 3 (15-31)
11.Φωστήρας 0 (8-48)
Η επόμενη αγωνιστική (10η)
Σάββατο 4 Φεβρουαρίου
Ιδομενέας-Ιδομενέας 2008
Κρ. Αστέρας-Φωστήρας
Ηρακλής Νερ.-Μινώταυρος
Ίκαρος Τ.-Κισαμικός
Α.Π. Σούδας-Σπάθα
Ρεπό: ΙΝΚΑ
Προτζούνιορ
Δόξα-Μινώταυρος 0-4
(Μωραϊτάκης 2, Σάνια, Λυβιάκης)
Νέοι Χανίων-Ακ. Ν. Κυδωνίας 3-11
(Φραγκούλης 2, Τυπάδης – Κρασουδάκης Μ. 3, Φιωτοδητράκης Γ. 3, Λιοδάκης Φιλ. 2, Σουβαρής Γ. 2, Τζωρτζακάκης Μ.)
Ιδομενέας 2008-ΙΝΚΑ 8-0
(Κουλιεράκης 2, Φαντριδάκης 2, Ζωγραφάκης, Σπυριδάκης, Νικολιουδάκης, Μπιτζανάκης)
Α.Ο. Χανιά-Ιωνία 2000 5-4
(Ζερβός, Μαναρώλης, Μπερβανάκης, Μπουρδάκης, Ματαράγκας – Ζαχαρωτάκης, Αθανασάκης, Τζεμανάκης, Μαυρίδης)
Πανακρωτηριακός-Α.Π. Σούδας 3-6
(Καλαϊτζάκης Στ. 2, Μαυρακάκης Β. – Χιωτάκης 3, Σελάμης 2, Παπαδομανωλάκης)
Η βαθμολογία (σε 9 αγώνες)
1.Ακαδημία Ποδοσφαίρου Σούδας 27 (53-8)
2.Ιδομενέας 2008 22 (62-11)
-.Μινώταυρος 22 (40-16)
4.Ακαδημία Νέας Κυδωνίας 18 (28-19)
5.Α.Ο. Χανιά 15 (36-33)
6.Πανακρωτηριακός (-2) 10 (19-26)
7.Ιωνία 2000 9 (26-36)
8.ΙΝΚΑ 3 (15-49)
9.Νέοι Χανίων (-2) 1 (14-56)
10.Δόξα (-4) -1 (12-51)
Η επόμενη αγωνιστική (10η)
Σάββατο 4 Φεβρουαρίου
Α.Π. Σούδας-Νέοι Χανίων
Ακ. Ν. Κυδωνίας-Ιδομενέας 2008
Πανακρωτηριακός-Δόξα
ΙΝΚΑ-Ιωνία 2000
Μινώταυρος-Α.Ο. Χανιά
Λευτέρης Αντωνακάκης