Τα 32 μετάλλια μέχρι το βράδυ του Σαββάτου (13/07) έφτασε ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα τεχνικής κολύμβησης, που ολοκληρώνεται την Κυριακή (14/07) στη Χίο.

Η ενημέρωση του ΝΟΧ για τις διακρίσεις των δύο προηγούμενων ημερών έχει ως εξής:

Με την κατάκτηση 8 ακόμη μεταλλίων, φτάνοντας έτσι σε σύνολο τα 32, συνεχίστηκε στο πλαίσιο της τρίτης ημέρας του πανελλήνιου πρωταθλήματος, η αγωνιστική δράση για τους αθλητές τεχνικής κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Χανίων.

Ειδικότερα, η ομάδα του Ηλία Καλαμαρίδη κατάφερε να φτάσει το Σάββατο στην κατάκτηση 5 χρυσών και 3 ασημένιων μεταλλίων, δίνοντας συνέχεια στις επιτυχίες της. Τα πέντε χρυσά σφράγισαν οι Ιάσωνας Χίνος στα 400μ. επιφάνειας παίδων, Βασίλης Χατζηδάκης στα 50μ. άπνοη παίδων, Ριτζάκη Ευαγγελία στα 100μ. επιφάνειας γυναικών, Ευαγγελία Χατζηπλή στα 50μ. επιφάνειας προαγωνιστική κορίτσια και η σκυτάλη 4×100μ. επιφάνειας παίδων.

Ως εκ τούτου και λίγο πριν το τέλος της διοργάνωσης που διεξάγεται στη Χίο, ο απολογισμός για τον ΝΟΧ ανέρχεται στα 15 χρυσά, 6 ασημένια και 11 χάλκινα μετάλλια.

Χρυσά μετάλλια

• Χίνος Ιάσων 400μ. επιφάνειας παίδων 03:24.21
• Χατζηδάκης Βασίλειος 50μ. άπνοη παίδων 00:16.29
• Χατζηδάκης Βασίλειος, Λεδάκης Κωνσταντίνος, Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος, Χίνος Ιάσων 4×100μ. επιφάνειας παίδων 02:48.08
• Ριτζάκη Ευαγγελία 100μ. επιφάνειας γυναικών 00:43.43
• Χατζηπλή Ευαγγελία 50μ. επιφάνειας προαγωνιστική κορίτσια 00:23.62

Ασημένια μετάλλια

• Χατζηπλής Βασίλειος 400μ. Υ/Β εφήβων 03:23.57
• Κούτρης Αστέριος, Ανδριανού Σελίνα-Αγάπη, Κατερινάκη Αικατερίνη, Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 4×50μ. επιφάνειας mixed εφήβων-νεανίδων 01:16.30
• Χατζηδάκη Ελευθερία 50μ. επιφάνειας προαγωνιστική κορίτσια 00:24.15

4η θέση

• Τρουλλινός Νικόλαος 100μ. διπλά πέδιλα ανδρών 00:45.30
• Λιόλιος Εμμανουήλ 400μ. επιφάνειας παμπαίδων Α 04:07.94
• Λιόλιος Εμμανουήλ 50μ. άπνοη παμπαίδων Α 00:21.37
• Σκυλουράκης Εμμανουήλ 400μ. επιφάνειας παμπαίδων Β 04:16.25
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 400μ. διπλά πέδιλα παμπαίδων Β 04:29.86
• Βαλυράκη Αικατερίνη 50μ. άπνοη κορασίδων 00:20.06

5η θέση

• Κελαϊδής Ανδρέας, Κληματσάκης Βασίλειος, Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ, Τρουλλινός Νικόλαος 4×100μ. επιφάνειας ανδρών 02:43.14
• Λιόλιος Ιωάννης 50μ. επιφάνειας προαγωνιστική αγόρια 00:26.31
• Κρητικάκη Νικολέτα 100μ. επιφάνειας γυναικών 00:46.58
• Καυκαλάκη Ειρήνη, Λεδάκη Ελευθερία, Βαλυράκη Αικατερίνη, Μπαλολάκη Μιχαέλα 4×100μ. επιφάνειας κορασίδων 03:22.82
• Φραγκιαδάκη ∆Δέσποινα 50μ. άπνοη παγκορασίδων Α 00:21.51
• Κογιαννάκη ΚΩνσταντινα 400μ. επιφάνειας παγκορασίδων Β 04:18.41

6η θέση

• Γκεσούλης ∆ημήτριος 400μ. επιφάνειας παμπαίδων Β 04:31.12
• Γερουλάκης Ιωάννης 50μ. επιφάνειας προαγωνιστική αγόρια 00:26.55
• Τζουβαδάκη Αναστασία 100μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 00:52.84
• Καυκαλάκη Ειρήνη 50μ. άπνοη κορασίδων 00:20.96
• Μπαλολάκη Μιχαέλα 50μ. άπνοη παγκορασίδων Α 00:21.55

7η θέση

• Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος 50μ. άπνοη παίδων 00:18.15
• Κατερινάκη Αικατερίνη 100μ. επιφάνειας νεανίδων 00:45.56
• Μποτωνάκη Αννα 50μ. άπνοη παγκορασίδων Α 00:22.11

8η θέση

• Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 100μ. επιφάνειας εφήβων 00:40.87
• Παπασίμος ∆ημήτριος 100μ. διπλά πέδιλα εφήβων 00:47.22
• Ανριανού Σελίνα-Αγάπη 100μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 00:53.29
• Ριτζάκη Ιωάννα 400μ. επιφάνειας κορασίδων 03:56.61
• Μποτωνάκη Αννα 400μ. επιφάνειας παγκορασίδων Α 04:10.22

10η θέση

• Κληματσάκης Βασίλειος 100μ. διπλά πέδιλα ανδρών 00:49.35
• Λεδάκης Κωνσταντίνος 50μ. άπνοη παίδων 00:18.80
• Ναναδάκη Ειρηνη 50μ. άπνοη κορασίδων 00:21.81

11η θέση

• Κούτρης Αστέριος 100μ. επιφάνειας εφήβων 00:41.72
• Λεδάκη Ελευθερία 50μ. άπνοη κορασίδων 00:22.26
• Φραντζεσκάκη Ελισάβετ 50μ. επιφάνειας προαγωνιστική κορίτσια 00:27.62

12η θέση

• Βαρδαλάκη Ναυσικά 100μ. διπλά πέδιλα γυναικών 00:57.24
• Κληματσάκη Αικατερίνη 100μ. επιφάνειας νεανίδων 00:48.50
• Καυκαλάκη Ειρήνη 400μ. επιφάνειας κορασίδων 04:07.45

13η θέση

• Μποφίλης Θεόδωρος-Αντώνιος 100μ. επιφάνειας εφήβων 00:43.17
• Μπασιά Στεφανία 50μ. επιφάνειας προαγωνιστική κορίτσια 00:27.98

14η θέση

• Καρτσωνάκης Βασίλειος 50μ. άπνοη παίδων 00:20.10

16η θέση

• Ρημαντωνάκης Ιωάννης 100μ. διπλά πέδιλα εφήβων 00:48.85
• Χίνος Κυριάκος 50μ. επιφάνειας προαγωνιστική αγόρια 00:31.08

17η θέση

• Ναναδάκης Παύλος 50μ. επιφάνειας προαγωνιστική αγόρια 00:33.80
Στα 24 μετάλλια ανέρχεται πλέον ο απολογισμός για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα τεχνικής κολύμβησης που πραγματοποιείται στη Χίο.

Στο πλαίσιο της δεύτερης ημέρας της διοργάνωσης, οι αθλητές του Ηλία Καλαμαρίδη κατάφεραν να περισυλλέξουν 13 μετάλλια, μετά τα 11 της πρώτης ημέρας. Ειδικότερα, ο απολογισμός τους ήταν 5 χρυσά, 2 ασημένια και 6 χάλκινα.

Ως εκ τούτου, ο μέχρι στιγμής απολογισμός για τον ΝΟΧ ανέρχεται στα 10 χρυσά, 3 ασημένια και 11 χάλκινα μετάλλια.
Αναλυτικότερα, οι επιδόσεις του Ναυτικού Ομίλου Χανίων μετά και την δεύτερη μέρα του πρωταθλήματος είναι οι εξής:

Χρυσά μετάλλια

• Χατζηδάκης Βασίλειος 100μ. επιφάνειας παίδων 00:39.32
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος, Ανδριανός Ιωάννης, Σκυλουράκης Εμμανουήλ, Λιόλιος Εμμανουήλ 4×100μ. επιφάνειας παμπαίδων Α 03:26.60
• Λιόλιος Εμμανουήλ, Σκυλουράκης Εμμανουήλ, Ανδριανός Ιωάννης, Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 4×200μ. επιφάνειας παμπαίδων Α 07:58.89
• Χίνος Ιάσων 1500μ. επιφάνειας παίδων 13:43.67
• Χατζηπλή Ευαγγελία 100μ. επιφάνειας προαγωνιστική κορίτσια 00:51.45

Ασημένια μετάλλια

• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 100μ. διπλά πέδιλα παμπαίδων B 00:54.54
• Μποτωνάκη Αννα, Βροντάκη Ηλιάνα, Κογιαννάκη Κωνσταντίνα, Μπαλολάκη Μιχαέλα 4×200μ. επιφάνειας παγκορασίδων Α 07:45.68

Χάλκινα μετάλλια

• Τρουλλινός Νικόλαος 200μ. διπλά πέδιλα ανδρών 01:43.10
• Κελαϊδής Ανδρέας 100μ. Υ/Β εφήβων 00:37.80
• Σκυλουράκης Εμμανουήλ 100μ. επιφάνειας παμπαίδων B 00:54.39
• Χατζηδάκης Βασίλειος, Λεδάκη Ελευθερία, Σκυλουράκη Χριστίνα-Ιωάννα, Λεδάκης Κωνσταντίνος 4×100μ. διπλά πέδιλα mixed παίδων – κορασίδων 03:29.70
• Κληματσάκη Αικατερίνη, Ανδριανού Σελίνα-Αγάπη, Καυκαλάκη Ειρήνη, Κατερινάκη Αικατερίνη 4×200μ. επιφάνειας νεανίδων 07:08.08
• Μπαλολάκη Μιχαέλα, Κογιαννάκη Κωνσταντίνα, Βροντάκη Ηλιάνα, Φραγκιαδάκη Δέσποινα 4×100μ. επιφάνειας παγκορασίδων Α 03:29.44

4η θέση

• Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ, Κελαϊδής Ανδρέας, Χατζηπλής Βασίλειος, Χίνος Ιάσων 4×200μ. επιφάνειας εφήβων 06:30.11
• Γερουλάκης Ιωάννης 100μ. επιφάνειας προαγωνιστική αγόρια 00:58.24
• Ριτζάκη Ευαγγελία 200μ. επιφάνειας γυναικών 01:40.45
• Κρητικάκη Νικολέτα 100μ. Υ/Β γυναικών 00:45.24
• Κατερινάκη Αικατερίνη 200μ. επιφάνειας νεανίδων 01:42.04
• Ριτζάκη Ιωάννα 1500μ. επιφάνειας κορασίδων 15:58.17
• Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 100μ. επιφάνειας παγκορασίδων Β 00:52.40

5η θέση

• Τρουλλινός Νικόλαος, Ριτζάκη Ευαγγελία, Κατερινάκη Αικατερίνη, Κούτρης Αστέριος 4×50μ. επιφανεια mixed ανδρών – γυναικών 01:15.73
• Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 200μ. επιφάνειας εφήβων 01:32.29
• Λιόλιος Ιωάννης 100μ. επιφάνειας προαγωνιστική αγόρια 00:59.62
• Χατζηδάκη Ελευθερία 100μ. επιφάνειας προαγωνιστική κορίτσια 00:56.60

6η θέση

• Παπασίμος Δημήτριος 200μ. διπλά πέδιλα εφήβων 01:44.94
• Ανδριανός Ιωάννης 100μ. επιφάνειας παμπαίδων Α 00:53.21
• Μπαλολάκη Μιχαέλα 100μ. επιφάνειας παγκορασίδων Α 00:50.64

7η θέση

• Γκεσούλης Δημήτριος 100μ. επιφάνειας παμπαίδων B 00:56.80 2
• Γιανναράκη Ευαγγελία 100μ. επιφάνειας προαγωνιστική κορίτσια 00:58.79

8η θέση

• Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος 100μ. επιφάνειας παίδων 00:44.13
• Καρτσωνάκης Βασίλειος 100μ. διπλά πέδιλα παίδων 00:52.43
• Βροντάκη Ηλιάνα 100μ. επιφάνειας παγκορασίδων Α 00:51.70

9η θέση

• Χατζηπλής Βασίλειος 200μ. επιφάνειας εφήβων 01:35.72
• Ανδριανού Σελίνα-Αγάπη 200μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 02:00.47
• Φραντζεσκάκη Ελισάβετ 100μ. διπλά πέδιλα προαγωνιστική κορίτσια 01:11.40

10η θέση

• Χίνος Παντελεήμων 200μ. επιφάνειας εφήβων 01:36.79
• Κούτρης Αστέριος 100μ. Υ/Β εφήβων 00:40.74
• Γερουλάκης Ιωάννης 100μ. διπλά πέδιλα προαγωνιστική αγόρια 01:07.70
• Καρτσωνάκη Μαριλένα 100μ. διπλά πέδιλα παγκορασίδων Β 01:09.75
• Φραντζεσκάκη Ελισάβετ 100μ. επιφάνειας προαγωνιστική κορίτσια 00:59.76

12η θέση

• Χατζηπλής Βασίλειος 100μ. Υ/Β εφήβων 00:42.73

13η θέση

• Μποφίλης Θεόδωρος-Αντώνιος 200μ. επιφάνειας εφήβων 01:43.52
• Μποτωνάκη Αννα 100μ. επιφάνειας παγκορασίδων Α 00:52.86
• Καρτσωνάκη Μαριλένα 100μ. επιφάνειας παγκορασίδων Β 00:59.32
• Γιανναράκη Ευαγγελία 100μ. διπλά πέδιλα προαγωνιστική κορίτσια 01:13.11

14η θέση

• Χίνος Κυριάκος 100μ. επιφάνειας προαγωνιστική αγόρια 01:11.92

15η θέση

• Καπής Ευτύχιος 100μ. επιφάνειας παίδων 00:48.50
• Ναναδάκης Παύλος 100μ. επιφάνειας προαγωνιστική αγόρια 01:17.75
• Φραγκιαδάκη Δέσποινα 100μ. επιφάνειας παγκορασίδων Α 00:53.21
• Παπαδοπούλου Μαρία Αννα 100μ. επιφάνειας παγκορασίδων Β 01:00.25
• Μπασιά Στεφανία 100μ. επιφάνειας προαγωνιστική κορίτσια 01:04.09

18η θέση

• Σόρκος Κίμων Ιωάννης 100μ. επιφάνειας παίδων 00:50.13

19η θέση

• Ρημαντωνάκης Ιωάννης 200μ. διπλά πέδιλα εφήβων 01:53.70

24η θέση

• Λεδάκη Ελευθερία 100μ. επιφάνειας κορασίδων 00:52.94

30η θέση

• Καλλιτσάκη Μαριλένα 100μ. επιφάνειας κορασίδων 00:57.41